Almanca Zamanı

Almanca dilini pratik ve kolay bir şekilde öğrenip, kısa sürede konuşabilmeniz için hazırlandı. Almanca Zamanı sitesi, görsel ve işitsel tüm öğrenme alanlarına hitap eden; dijital dokümanlar, videolar ve ses dosyalarından oluşan interaktif bir eğitim platformudur.


Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg ve Lihtenştayn’ın resmi dili olan Almanca Avrupa’da en yaygın konuşulan dil olarak yer alır.


Almanca Dersleri 4 Ana Üniteden oluşmaktadır. Her ünite kendi içinde bölünerek 10 Üniteye ayrılmıştır. Her bölümde konu anlatımları ve sonunda dinleme alıştırmaları bulunmaktadır. Konu sonundaki dinleme alıştırmaları daha önce işlenen konuların tekrar edilmesini sağlarken, bölümün sonundaki alıştırmalar ise önceki konuları özetler ve genişletir. Diyalogların ve Alıştırmaların başındaki numaralar hem seslerle hem de videolar ile eşleşerek sizin kolayca ilgili materyale ulaşmasını hedeflemektedir. Başlıklarda yer alan ikonlar ise sizi çalışma konusunda yönlendirmek üzere kurgulanmıştır.

Ünitelerdeki her konuya paralel, Almanca öğretmenleri tarafından hazırlanmış konu anlatım videosu ve ardından dijital dokümanlarda da yer alan diyalog örneklerinin anadili Almanca olan kişilerin seslendirdiği, dinleme dosyaları bulunmaktadır. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bu diyalogların dinleme alıştırmalarının yanı sıra konularda geçen yeni kelimelerin telaffuzları ve alıştırmalara ait dinleme metinleri de yer almaktadır.


Alıştırmalarda günlük hayatta en sık karşımıza çıkan Tanışma, Alışveriş, Yemek, Aile, Ev, Meslek, Yaş, Tercihler, Ulaşım gibi pratik konulara geniş yer ayrılmıştır. Uzun metinlerden çok diyaloglara ağırlık verilmiş, konuşmayı geliştirmek için doğrudan sorular sorulmuş, her seferinde benzer diyaloglar kurmaya yönlendirilmiştir.


Titizlikle hazırlanan bu materyaller düzenli ve özenli bir çalışmayla sizi başarıya ulaştıracaktır. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma aşamalarının tamamını eksiksiz biçimde tamamlamak, özellikle dinleme alıştırmalarını birçok defa dinlemek size büyük yarar sağlayacaktır. Sitemiz size Almanca kolaylıkla öğrenebilmeniz için bol ve sade açıklamalarla, resimlerle, kolaylaştırıcı tablolarla ve tekrar alıştırılmalarıyla zenginleştirilmiştir.


Umarız, bu heyecan verici süreci verimli olduğu kadar eğlenceli hale getirmeye çalışan bu sistem ve sunulan tüm bu zengin içerikler, İspanyolcayı en verimli şekilde ve sağlam temeller atarak öğrenmenizi sağlayacaktır…

?

Öğrenmeyi kolaylaştıran içerikler

  • Dijital Dokümanlar

    40 Ünite. Konuları açıklayıcı temalar. Resimli pratik konuşma diyalogları. Yüzlerce Alıştırma. Alıştırmalara ait cevap anahtarları.

  • Konu Videoları

    Karşılıklı konuşma diyaloglarının ev, restoran, mağaza, market, otel gibi mekanlarda anadili Rusça olan kişilerin oynadığı skeçlerle desteklenmiş konu videoları.

  • Sesli Diyalog ve Alıştırmalar

    Dijital dokümanlardaki yüzlerce alıştırma ve diyalogların, Anadili Almanca olan eğitmenler tarafından seslendirilmiş dinleme dosyaları.