İspanyolca

İspanyolca dilini pratik ve kolay bir şekilde öğrenip, kısa sürede konuşabilmeniz için hazırlandı. İspanyolcam sitesi, görsel ve işitsel tüm öğrenme alanlarına hitap eden; dijital dokümanlar, videolar ve ses dosyalarından oluşan interaktif bir eğitim platformudur.


Dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olan İspanyolca, Fransızca ve İtalyancanın yanında, Latinceden türeyen diller arasında yer alır. Yaklaşık 700 yıllık Endülüs-Emevi Devleti’nin etkisiyle Fransızca ve İtalyancadan farklı olarak Arapçadan da oldukça fazla etkilenmiştir. Bu Arapça etkisinden dolayı seste, cümle yapılarında hem de dilin mantığında nedenle Türkçeye benzer birçok ortak nokta dikkatinizi çekecektir.


İspanyolca Dersleri 4 Ana Üniteden oluşmaktadır. Her ünite kendi içinde bölümlere ayrılarak 14 Üniteye ayrılmıştır. Her bölümde konu anlatımları ve sonunda dinleme alıştırmalarına bulunmaktadır. Konu sonundaki dinleme alıştırmaları daha önce işlenen konuların tekrar edilmesini sağlarken, bölümün sonundaki alıştırmalar ise önceki konuları özetler ve genişletir. Diyalogların ve Alıştırmaların başındaki numaralar hem seslerle hem de videolar ile eşleşerek sizin kolayca ilgili materyale ulaşmasını hedeflemektedir. Başlıklarda yer alan ikonlar ise sizi çalışma konusunda yönlendirmek üzere kurgulanmıştır.


Derslerde işlenen Arapça metinlerin ve parçaların tamamının Türkçesi dijital dokümanlarda bulunmaktadır. Dokümanlarda kullanılan bütün cümlelerin tercümeleri “Renk Eşleştirmeli Tercüme” yöntemi ile karşılıklı renklendirilerek verilmiştir. Bu yöntemle hem cümlenin hem de cümleyi oluşturan ögelerin ne anlam ifade ettiğini öğrenmek daha kolay olacaktır.


Ünitelerdeki her konuya paralel, İspanyolca öğretmenleri tarafından hazırlanmış konu anlatım videosu ve ardından dijital dokümanlarda da yer alan diyalog örneklerinin anadili İspanyolca olan kişilerin seslendirdiği, dinleme dosyaları bulunmaktadır. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bu diyalogların dinleme alıştırmalarının yanı sıra konularda geçen yeni kelimelerin telaffuzları ve alıştırmalara ait dinleme metinleri de yer almaktadır.


Alıştırmalarda günlük hayatta en sık karşımıza çıkan Tanışma, Alışveriş, Yemek, Aile, Ev, Meslek, Yaş, Tercihler, Ulaşım gibi pratik konulara geniş yer ayrılmıştır. Uzun metinlerden çok diyaloglara ağırlık verilmiş, konuşmayı geliştirmek için doğrudan sorular sorulmuş, her seferinde benzer diyaloglar kurmaya yönlendirilmiştir.


Titizlikle hazırlanan bu materyaller düzenli ve özenli bir çalışmayla sizi başarıya ulaştıracaktır. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma aşamalarının tamamını eksiksiz biçimde tamamlamak, özellikle dinleme alıştırmalarını birçok defa dinlemek size büyük yarar sağlayacaktır. Sitemiz size İspanyolcayı kolaylıkla öğrenebilmeniz için bol ve sade açıklamalarla, resimlerle, kolaylaştırıcı tablolarla ve tekrar alıştırılmalarıyla zenginleştirilmiştir.


Umarız, bu heyecan verici süreci verimli olduğu kadar eğlenceli hale getirmeye çalışan bu sistem ve sunulan tüm bu zengin içerikler, İspanyolcayı en verimli şekilde ve sağlam temeller atarak öğrenmenizi sağlayacaktır…

Öğrenmeyi kolaylaştıran içerikler

  • Dijital Dokümanlar

    14 Ünite. Konuları açıklayıcı temalar. Resimli pratik konuşma diyalogları. Yüzlerce Alıştırma. Alıştırmalara ait cevap anahtarları.

  • Konu Videoları

    Karşılıklı konuşma diyaloglarının ev, restoran, mağaza, market, otel gibi mekanlarda anadili Rusça olan kişilerin oynadığı skeçlerle desteklenmiş konu videoları.

  • Sesli Diyalog ve Alıştırmalar

    Dijital dokümanlardaki yüzlerce alıştırma ve diyalogların, Anadili İspanyolca olan eğitmenler tarafından seslendirilmiş dinleme dosyaları.